Tabletki do oczka wodnego – wymaga starannego przygotowania na zimę, aby ozdobiła nasz ogród wraz z nadejściem wiosny. Zabiegi konserwacyjne, których wymaga zbiornik wodny, w dużej mierze zależą od jego wielkości i głębokości, a także rodzaju roślin i zwierząt, w których żyje. W tym artykule proponujemy to, co musimy pamiętać jesienią, aby ponownie cieszyć się pięknym ogrodem wodnym na początku wiosny.

 Tabletki do oczka wodnego

W małym stawie woda może całkowicie zamarznąć i uszkodzić materiał, z którego jest wykonana. Dlatego warto całkowicie spuścić wodę z płaskich i małych zbiorników przed nadejściem mrozu. Powinniśmy to zrobić przed nadejściem mrozu, najpóźniej pod koniec listopada, za pomocą pompy brudnej wody (tzw. Pompa szlamowa). Możesz podlewać rośliny ogrodowe pompowaną wodą, ponieważ jest ona bardzo żyzna, jeżeli chodzi o tabletki do oczka wodnego.

 Okazy, które rosną w płytkich zbiornikach, z których spuszczamy wodę, wyjmujemy je ze zbiornika, musimy to również zrobić dla gatunków, które łatwo by się zimowały w głębszych oczach. Następnie oczyść je z martwych liści i umieść je w pojemnikach z wodą w chłodnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej 0 ° C. Aby nie uszkodzić korzeni tych roślin co roku, gdy usuwasz je ze stawu, warto sadzić je w koszach. Hibernacja ryb w stawie. W stawie ogrodowym możemy pozostawić tylko gatunki ryb, które dobrze znoszą niskie temperatury (na przykład, karp, trądzik różowaty, słonecznik, sunfish, okoń słoneczny) i tylko w zbiornikach, które nie zamarzają całkowicie nawet w najcięższą zimę przyjęto, że minimalna głębokość zbiorników, w których ryby mogą pozostać na zimę, wynosi 1,2 m. Warto jest także postawić na tabletki do oczka wodnego.

Wraz z nadejściem chłodnych dni aktywność ryb zmniejsza się, dlatego ograniczamy ilość udostępnianej im paszy. Kiedy temperatura wody w zbiorniku spadnie do około 10 ° C, przestajemy całkowicie karmić ryby, ponieważ zimą wpadają w głuchotę. Przez całą zimę upewniamy się, że ryba ma wystarczającą ilość wody zawierającej tlen, aby powierzchnia wody nie mogła zamarznąć na całej powierzchni, ponieważ ryby następnie dusiły się. Musimy upewnić się, że powierzchnia wody nie zamarznie jesienią. Nie możemy na to pozwolić, ponieważ warstwa lodu musi zostać zmiażdżona. Związany z tym hałas może odstraszyć ryby i inne zwierzęta wodne, a ci, którzy przebudzili się z zimowego letargu, mogą umrzeć. Ponadto mechaniczne kruszenie lub topienie lodu jest rozwiązaniem tymczasowym. Takie doły szybko zamarzają ponownie w niskich temperaturach.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *