Odkurzacz do stawu – ruch wiosenny i ogrodowy, choć ten sezon zaczyna się późno i szybko. To jak przekręcenie magicznego przycisku w matrycy. Pogoda zmieniała się z dnia na dzień, zasadniczo od zimy do wiosny. Niestety nie możemy pomóc w pogodzie, ale dzięki tym zmianom wchodzimy do ogrodu i naszych zimowych stawów. I co roku pojawia się podobny dylemat, jak poprawić pracę, aby szybciej cieszyć się czystą wodą w naszym stawie. Jednym z rozwiązań jest użycie odkurzacza do sadzawki, bowiem dobry odkurzacz może nam bardzo pomóc w czyszczeniu wiosennym.

Odkurzacz do stawu, czyli jak powinno wyglądać sprzątanie przedstawianego miejsca.

Cóż, odkurzacz, który wszyscy widzą, ale nie każdy wie dokładnie, co może zrobić i czego naprawdę potrzebuje, ponieważ zdjęcia reklamowe producentów to jedno, a życie w katalogach i broszurach. Niemożliwe jest opisanie wszystkiego i rozważenie każdego przypadku indywidualnie, pomimo szczerych intencji producenta. Stawy są czyszczone przez prawie 5 lat, jeżeli chodzi o odkurzacz do stawu.

Przez czyszczenie rozumiem dokładne czyszczenie, czyli spuścić wodę ze stawu, złapać wszystkie ryby i ich selekcję, śliwki, przeszczep. Oczyściłem więc sieć o pojemności od 1,5 m3 do 780 m3 i zrobiłem to na różne sposoby, praca nie jest ani łatwa, ani czysta. Czyszczenie stawu w szambo jest naprawdę zabawne. Niektóre stawy nie zostały oczyszczone po 7-8 latach. W tym czasie dużo brudu gromadzi się w różnych formach w odniesieniu do odkurzacz do stawu.

Kolejną zaletą wynikającą z konstrukcji jednokomorowej jest wlot do samego odkurzacza: w Pondovac 4 mamy zawór ssący z dwoma zaworami. To rozwiązanie jest idealne do pracy z błotem. Jeśli jednak pracujemy z algami nitkowatymi, sytuacja nieco się zmienia, ponieważ glony nitkowate, do których nie użyliśmy żadnych chemikaliów, np. Algo Direct jest długi i włóknisty, glony nitkowate również rosną w zależności od parametrów wody w stawie, światła słonecznego i natlenienia w koloniach i zaczynamy ssać całe kolano i nagle jesteśmy stworzeni z małej kolonii alg z wełny w odniesieniu do odkurzacz do stawu.

Dzięki stosunkowo dużej sieci cała woda, błoto itp. Leci przez worek, ale zawiera nitkowate glony, brzozę, wierzbę i igły, które zawsze trafiały do ​​komory próżniowej. Nie wspominam nawet o kamieniach, ślimakach, a nawet małych rybach, które czasami są łapane. Osoby posiadające ogród kwiatowy lub warzywny mogą wykorzystać odpady do kompostu. Odkurzacze stawowe są również dobrym rozwiązaniem – zwykle mają końcówkę ssącą przymocowaną do teleskopowego uchwytu. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ nie musisz wchodzić do wody. Podczas korzystania z takiego odkurzacza nie trzeba wypompowywać wody. Możesz także chemicznie zwalczać osad za pomocą różnych preparatów chemicznych, które zabijają glony. Inną metodą jest wprowadzenie bakterii do wody, którą po prostu jedzą.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *