Miernik do wody – oczko wodne powinno być zamieszkane przez różnorodne siedlisko, zarówno rośliny, jak i zwierzęta. Wymagana jest jednak równowaga między różnymi gatunkami. Odpowiednie proporcje do sadzenia roślin w stawie wymagają obecności około 30% roślinności podwodnej, ale także roślinności pływającej i roślinności przybrzeżnej. Zwłaszcza taki, który skutecznie konkuruje z algami o składniki odżywcze. Bramy, pistacje, hiacynty, a także patyki i trzciny są idealne do tej roli, więc nie powinno ich zabraknąć w zbiorniku. Ważna jest również gęstość roślin. Nadmierna gęstość sadzenia uniemożliwia życie rybom i innym organizmom wodnym. Dlatego część powierzchni wody należy pozostawić odsłoniętą, aby umożliwić dostęp do głębszych części zbiornika dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu.

 Miernik do wody

Staw powinien być zamieszkany przez różnorodne siedlisko, zarówno rośliny, jak i zwierzęta. Wymagana jest jednak równowaga między różnymi gatunkami. Odpowiednie proporcje do sadzenia roślin w stawie wymagają obecności około 30% roślinności podwodnej, ale także roślinności pływającej i roślinności przybrzeżnej. Zwłaszcza taki, który skutecznie konkuruje z algami o składniki odżywcze. Bramy, pistacje, hiacynty, a także patyki i trzciny są idealne do tej roli, więc nie powinno ich zabraknąć w zbiorniku. Ważna jest również gęstość roślin. Nadmierna gęstość sadzenia uniemożliwia życie rybom i innym organizmom wodnym. Dlatego część powierzchni wody należy pozostawić odsłoniętą, aby umożliwić dostęp do głębszych części zbiornika dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu. Warto rozważyć także zakup, jeżeli chodzi o miernik do wody.

Staw zamieszkały przez ryby powinien być wyposażony w mechaniczne filtry przepływu z lampą UVC. Moc filtra i lampy powinna być dostosowana do pojemności i rodzaju zbiornika. Zastosowanie tych urządzeń zapewnia większą przejrzystość wody i umożliwia jej biologiczną stabilizację. Promieniowanie UV-C emitowane przez lampę UVC skutecznie niszczy bakterie, wirusy i grzyby, a także zarodniki glonów, które występują w otworach wodnych w sprzyjających warunkach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ obecność ryb w stawie reprezentuje nie tylko bardziej estetyczny wygląd akwarium, ale także jedzenie, które nie jest spożywane i odpady rybne. Wraz z gnijącymi szczątkami roślin i zwierząt powodują powstawanie w wodzie związków amonowych, azotanów i fosforanów. Po przekształceniu przez nitryfikację bakterii w białko budowlane związki te są wykorzystywane przez rośliny wodne do prawidłowego funkcjonowania, jeżeli także chodzi o miernik do wody.

Filtracja mechaniczna jest zwykle przeprowadzana przez przepuszczenie strumienia wody przez materiał filtracyjny w postaci drobnoziarnistej gąbki, gruboziarnistej maty, granulatu lub przez szczotkowanie. Leczenie biologiczne przeprowadza się ponownie za pomocą promieniowania UV o długości fali 200–280 nm, a wokół lampy UVC przepływa strumień wody, który eliminuje niepotrzebne mikroorganizmy, emitując światło o właściwościach bakteriobójczych. Zapobiega również namnażaniu się glonów poprzez niszczenie ścian komórek. Jednak działanie lamp UVC wychwytuje niektóre rodzaje glonów w rodzaje kulek, dlatego ich mechaniczna separacja jest natychmiast konieczna. Możesz wybrać rodzaj i moc lampy, a także moc filtrowania w zależności od wielkości zbiornika na wodę.

Głównym parametrem wyboru lampy UVC dla konkretnego otworu wodnego jest pojemność zbiornika, czyli ile litrów wody znajduje się w naszym stawie. Wydajność i wydajność filtra i umieszczonej tam lampy UVC muszą być dostosowane do „objętości” zbiornika. Moc 1 W źródła światła emituje promieniowanie ultrafioletowe na 1000 litrów wody w stawie. Na przykład w przypadku zbiornika o pojemności 16 000 litrów wybierz lampę UVC o maksymalnej mocy 16 W.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *