Czyszczenie oczek wodnych – od dawna wiadomo, że warunki atmosferyczne zmieniające się wraz z porami roku wymagają specjalnej konserwacji w wodopoju.

 Czyszczenie oczek wodnych – najważniejsze kwestie

Przede wszystkim musisz usunąć zepsute części roślin i nagromadzone osady z dna stawu. Najłatwiej to zrobić, wypompowując wodę ze zbiornika. Po tym procesie możesz wyczyścić spód i ściany oczka za pomocą pędzla. W tym momencie rybę należy wyciągnąć i umieścić w pojemniku z wodą ze zbiornika. Jeśli napełnisz staw świeżą wodą z kranu, odczekaj około trzech dni przed ponownym włożeniem go do zbiornika. Pierwszym problemem, który pojawia się w ogrodzie we wrześniu, są liście spadające z drzew, jeżeli chodzi o czyszczenie oczek wodnych.

Należy je systematycznie zbierać z powierzchni stawu, aby nie osiadały na dnie. Równie skuteczną metodą jest umieszczenie specjalnej siatki nad zbiornikiem, która zapewnia jeszcze bardziej precyzyjną ochronę. Jeśli chcesz wyciągnąć mały, spiczasty brud, powinieneś użyć chwytaka lub siatki do lądowania, aby usunąć różne elementy. Wrzesień to świetny czas na stworzenie warunków do zimowania ryb. Ważne jest, aby nie zanieczyścić stawu, ponieważ niepożądane pierwiastki mogą uwalniać pewne gazy, które powodują brak tlenu. W związku z czym zimą jest to niewiele z powodu skorupy lodowej pokrywającej powierzchnię zbiornika w odniesieniu do czyszczenie oczek wodnych.

Warto wyposażyć staw w przybrzeżne rośliny, takie jak patyki, trzciny lub sita – są one poruszane przez wiatr, co oznacza, że ​​woda nie zamarza całkowicie w chłodniejszych miesiącach. Upewnij się, że poszczególne rośliny są pod wodą. Nie powinny znajdować się na powierzchni, ponieważ może to prowadzić do gnicia i zamarzania. Na początku jesieni dni stają się krótsze, a noce dłuższe. W ten sposób staw otrzymuje coraz mniej światła i ważne jest, aby poziom wód gruntowych był narażony na 80-90% – ma to pozytywny wpływ na rozwój roślin. Wrzesień jest właściwym miesiącem do rozpoczęcia opieki, która stopniowo przygotowuje się na nadejście chłodniejszych miesięcy, które są najtrudniejsze dla oka. Dzięki temu pozostaje dobrze zachowany, a żyjące w nim organizmy nie cierpią z powodu niskich temperatur, jeżeli chodzi o czyszczenie oczek wodnych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *